Migrace e-shopu z ByznysWebu svépomocí

Menší eshop, u kterého vám bude stačit migrovat pouze kategorie, produkty a zákazníky, zvládnete bez potíží přenést na Upgates sami. Design svého nového eshopu na Upgates si pak nastavíte podle svého gusta v modulu Designer.

Doplněk umožňuje jednoduchým způsobem importovat z ByznysWebu do Upgates:

  • Kategorie
  • Produkty
  • Zákazníky

Jak snadno přejít z ByznysWeb.cz na Upgates a o nic nepřijít? 

V první řadě je potřeba vytvořit si testovací e-shop na Upgates. Data z ByznysWeb.cz vyexportujete dle jednoduchého návodu níže. Následně stačí zdarma a jednoduše data importovat do Upgates. Pak už vám jen zbývá doladit design e-shopu, nastavit způobecsoby platby, dopravy apod. Máte hotovo? Tak jste připravení na přechod na ostrou doménu! 

Do doby, než přejdete na ostrou doménu poběží e-shop na testovací doméně upgates.com. Změna řešení nezpůsobí odstávku e-shopu a nepříjdete o zákazníky a ani o jedinou objednávku. 

Jak získat data z ByznysWeb.cz?

1) Export produktů a kategorií najdete pod Nastavení / Import/Export / Průvodce. Zde vyberete možnost Export. Dále vyberete formát XML. Produkty a Kategorie exportujete zvlášť, jedná se o 2 datové soubory. Při importu do Upgates vždy první nahrajte Kategorie dle návodu níže.

Při exportu produktů nezapomeňte zaškrtnout veškeré Související tabulky, viz. druhý print screen.

Související tabulky při exportu produktů nezapomeňte zaškrnout:

Po kliknutí na Další můžete v případě potřeby vyfiltrovat jen data, která si přejete exportovat. 

2) Export seznamu zákazníků vygenerujete pod Nastavení / Import/Export / Průvodce. Zde zvolíte možnost Export. Vyberete formát XML. Ve výběru údajů zvolíte Osoby.

Po kliknutí na Další můžete v případě potřeby vyfiltrovat jen data uživatelů, které si přejete exportovat. 

Jak importovat soubory do Upgates 

Z důvodu správného přiřazení produktů do kategorií importujte nejdříve Kategorie, až posléze proveďte import Produktů.

Sami si zdarma a jednoduše provedete import produktů (modul Produkty / Import), kategorií (modul Kategorie / Import) a zákazníků (modul Zákazníci / Import) dle návodu zde.

Podpora v případě potíží

V případě, že by při přesunu dat z ByznysWeb.cz do Upgates nastala chyba anebo byste potřebovali s čímkoli pomoci, neváhejte nás kontaktovat na technickou podporu prostřednictvím kontaktního formuláře v administraci e-shopu, který naleznete v sekci Podpora.

Doplněk umožňuje propojení na tyto služby: