Migrace e-shopu z Rocketoo svépomocí

You can easily transfer a small eshop to Upgates yourself. Then you can set the design of your new eshop on Upgates thanks to Designer module.

The plugin allows you to easily import from Rocketoo do Upgates:

  • Category
  • Products
  • Customers

Jak snadno přejít z Rocketoo na Upgates a o nic nepřijít? 

V první řadě je potřeba vytvořit si testovací e-shop na Upgates. Data z e-shop řešení Rocketoo vyexportujete dle jednoduchého návodu níže. Následně máte několik možností jak data importovat do Upgates. Pak už jen zbývá doladit design e-shopu, nastavit způsoby platby, dopravy apod. Máte hotovo? Tak jste připravení na přechod na ostrou doménu! 

Do doby, než přejdete na ostrou doménu poběží e-shop na testoví doméně upgates.com. Změna řešení nezpůsobí odstávku e-shopu a nepříjdete o zákazníky a ani o jedinou objednávku.

Jak získat data z Rocketoo?

1) Export produktů najdete pod Produkty / Export / Vytvořit. Nejdříve kliknete na Vytvořit. Tím se dostanete k exportu všech produktů, pro který stačí nechat veškerá pole vytvářeného exportu nevyplněná (Rocketoo export - XML) a opět kliknout na vytvořit. 

Vygeneruje se vám odkaz na export. Ten naimportujete do Upgates. 

Stažení univerzálního XML exportu dat ze Shoptetu

2) Export kategorií naleznete v Produkty / Kategorie. Zde zaškrtnutím check boxu vlevo nad seznamem kategorií vyberete všechny kategorie. Ty pak odešlete k exportu stisknutím tlačítka Exportovat

V dalším kroku necháte formát exportu standardní a exportované sloupce taktéž necháte vybrány všechny. Po kliknutí na Exportovat se vám automaticky stáhne CSV soubor, ten naimportujete do Upgates. 

3) Export seznamu zákazníků internetového obchodu najdete pod Zákazníci / Export. Check boxem vyberete všechny zákazníky a kliknete na tlačítko Vytvořit vlevo nad seznamem zákazníků. V dalším kroku stačí nechat pole vyplněna ve výchozím stavu (Rocketoo export - XML) a opětovně kliknout na Vytvořit. 

Stejně jako u exportu produktů budete mít k dispozici odkaz na export. Přes ten si stáhnete XML soubor a taktéž naimportujete do Upgates. 

Export zákazníků e-shopu ze Shoptetu

Jak importovat soubory do Upgates

Z důvodu správného přiřazení produktů do kategorií importujte nejdříve Kategorie, až posléze proveďte import Produktů.

Sami si zdarma a jednoduše provedete import produktů (modul Produkty / Import), kategorií (modul Kategorie / Import) a zákazníků (modul Zákazníci / Import) dle návodu zde.

Snadný a rychlý převod e-shopu z Shoptet na Upgates

Podpora v případě potíží

V případě, že by při přesunu dat z Rocketoo do Upgates nastala chyba anebo byste potřebovali s čímkoli pomoci, neváhejte nás kontaktovat na technickou podporu prostřednictvím kontaktního formuláře v administraci e-shopu. 

Doplněk umožňuje propojení na tyto služby: