Doplňky

Přechod z Wordpress WooComerce na Upgates

Co vše si můžete na Upgates převést?

 • Produkty - varianty, parametry, obrázky, texty, ceny, zařazení do kategorií, přesměrování ze starých URL atd.
 • Kategorie - obrázky, texty, přesměrování ze starých URL atd.
 • Zákazníky - profil, emaly, adresy atd.
 • Objednávky
 • Články - Aktuality a klasické články.

Podrobnosti o možnostech importu viz. dokumentace CSV, XML a API.

O službě

V první řadě je potřeba vytvořit si testovací e-shop na Upgates. Data z e-shop řešení WooCommerce (produkty, kategorie a zákazníky) vyexportujete a následně můžete importovat do Upgates díky službám partnerů Upgates

Proč a jak přesunout stávající e-shop z Wordpress WooComerce na Upgates

Hodně začínajících podnikatelů si ve svých začátcích volilo z finančních důvodů e-shop zdarma, aby zjistili, zda jde jejich podnikatelský záměr správným krokem. Tento krok je sice fajn do té doby, než se e-shop rozjede a vy začnete přicházet na to, co vám v e-shopu chybí za funkce, vychytávky a další prodej podpůrné nástroje.

V jistém kroku podnikání přijde otázka, kam e-shop přesunout jinam. Tam, kde to mají vše už dávno vyřešené, vychytané a za celým e-shopem stojí početný tým lidí a vám jako podnikateli odpadne starost se o e-shop po jeho technické stránce starat. Důležitým faktorem rozhodnutí se pro přesun je také cena vložených financí do e-shopu na Woocommerce. Systém Wordpress jako takový je zdarma a zrovna ty pluginy, které by WooCommerci rozšířily o funkce, které byste rádi, jsou většinou placené. A není to zrovna levná záležitost – částky za pluginy začínají řádově od 500 až 1000 Kč a to ještě s nejistou zárukou, že budou do budoucna pravidelně aktualizovány a nebudou tvořit potenciální riziko napadení e-shopu hackerem. Každý plugin vytváří jiný programátor a někdy je dost velký problém se vzájemnou kompatibilitou.

Nabídka individuálních propojení přes agentury:

Data můžete snadno a rychle naimportovat do Upgates pomocí připravených můstků, nebo vám migraci mohou zajistit externí specialisté z našeho Marketplace. 

V první řadě je potřeba vytvořit si testovací e-shop na Upgates. Data do obchodu můžete následně nahrát importem (více zde), který však potřebuje mít obsah zpracovaný ve správném formátu dle naší dokumentace.

Data je možné do systému vložit pomocí API, XML, CSV.

Pokud s jejich editací nemáte zkušenosti, doporučujeme se obrátit na některého z uvedených poskytovatelů služby. Při kontaktu sdělíte z jakého systému budete přecházet, jaká data z něj jste schopni vytáhnout (pokud víte) a domluvíte se na podmínkách realizace a ceně zakázky. Ta může být pouze dílčí nebo kompletní na klíč.  

Obvykle se přenáší data jako:

 • kategorie,
 • produkty (včetně obrázků, popisů, stavů zásob, souvisejících produktů..),
 • zákazníci,
 • přesměrování URL adres,
 • články a aktuality
 • objednávky.

Vytvořit e-shop30 dnů na zkoušku zdarma

30 dnů na zkoušku zdarma