API

Pozor! Od 1.9.2024 je plánované zpoplatnění Uživatelského API. Neplacené API zůstává při využívání doplňků označených štítkem ověřeno.

Zobrazení ověřeného doplňku v Administraci

Zobrazení ověřeného doplňku v Eshopu

 

Co je to Upgates API

API je aplikační programové rozhraní, které slouží k předávání dat mezi Upgates a dalšími aplikacemi formalizovaným způsobem. Upgates nabízí veřejné API, díky nimž může kdokoli do služby předávat obsah nebo ho z ní odebírat.

Prostřednictvím rozhraní API je řízeno a kontinuálně propojeno velké množství nabízených doplňků. Velkoou výhodou této technologie je neustálá aktualizace dat, které je možné mít stále synchronizované na dvou a více místech najednou.  

Díky API můžete pracovat s daty v systému (vkládání, aktualizace, čtení, mazání) v reálném čase a propojit např. váš účetní, ERP, nebo jiný systém s Upgates. Když tak aktualizujete například hodnotu zásob skladu v Upgates, aplikace vytvoří požadavek API na změnu stavu v jiném systému.

Konkrétní možnosti API najdete ve veřejně dostupné dokumentaci: https://www.upgates.cz/api-v2

Upgates API splňuje principy RESTu. Do API Upgates je možné se připojit pomocí unikátního přístupu. Jedná se o bezpečnostní pojistku, aby nemohl vaše data čerpat někdo neoprávněný.

Použití API je zdarma u všech tarifů a jeho použití je omezeno individuálně podle vytěžování serverů.

Podrobnější informace najdete v související nápovědě zde.