Zásilkovna - Výdejní místo

 • Automatický přenos objednávek - nápověda.
 • Tisk štítků přímo z administrace Upgates.

Upgates umožňuje aktivovat API modul pro propojení se Zásilkovnou. Po aktivaci doplňku Zásilkovna API lze objednávky jedním klikem odeslat do Zásilkovny, tisknout štítky a sledovat jejich stav. 

Více o Zásilkovně

Zásilkovna zajišťuje přepravu zboží pro e-shopy. Zákazník si při nákupu zboží zvolí jedno z výdejních míst v požadované lokalitě a přepravce ho tam během několika dnů doručí. Na pobočkách se provádí i reklamace zakoupeného zboží.Úhradu zboží je ve většině poboček možno provést dobírkou. V roce 2019 provozovala firma ve všech zemích EU, včetně Česka, téměř 4000 výdejních míst pro 28 000 internetových obchodů. Všechna výdejní místa jsou provozována formou franšízy. Franchíza je koncipována jako platforma pro malé regionální podnikatele. Zásilkovna doručuje také na adresu (home delivery).

Od roku 2019 začala společnost poskytovat také přepravu zásilek mezi fyzickými osobami v ČR a na Slovensku, a to jak na výdejní místa, tak i na adresu (home delivery).

Proč zvolit Zásilkovnu? 

 • Nečekáte
  Zásilky běžně doručujeme do druhého dne. Vyzvednete si je kdykoli budete chtít a zabere to jen pár vteřin.
 • Šetříte
  Doručujeme pro vás zásilky z více jak 20 000 e-shopů. Naše ceny začínají na skvělých 41 Kč!
 • Máte pohodlí
  Jsme všude tam, kde nás chcete mít – cestou z práce nebo u obchodních center. Vybrat si mužete ze široké sítě 2674 výdejních míst.

Od 1.7. Zásilkovna doručuje zásilky ve vlastní režii kromě výdejních míst také na adresu. Doposud k tomu Zásilkovna využívala služeb externích partnerů.

Sledovací URL Zásilkovna

https://tracking.packeta.com/cs/tracking/search?id=

API propojení se Zásilkovnou

API klíč Zásilkovny, který si vložíte v administraci svého e-shopu, slouží pouze pro načtení sítě poboček dle nastavení ve vašem uživatelském účtu Zásilkovny. Přenos objednávek přes API z/do Zásilkovny není podporovaný.

Optimalizace pro Zásilkovnu

Optimalizace se provádí přidáním předdefinovaných polí. Více zde.

 • Poznámka do exportu objednávek #1 (export_shipment_note) - sloupec 12 (dle dokumentace - "Unique ID of the pickup point or an address delivery service.").
  Vyplňuje se typ služby pro doručení. Aktuální hodnotu pro konkrétní typ služby (např. Zásilkovna domů) vám potvrdí Zásilkovna. Pokud není vlastní pole vyplněno, zadá se ID pobočky.

Obecné principy exportu dat pro dopravce jsou popsány zde.

Doplněk umožňuje propojení na tyto služby: